Organizačné pokyny ku konferencii

08.07.2018 09:00

Konferencia

Najnovšie poznatky z výskumov stredovekých pamiatok

na Gotickej ceste III. ročník

Milí priatelia pamiatok, pozývame Vás na konferenciu a sprievodné podujatia, ktoré sa budú konať v dňoch 30. - 31. augusta 2018 v Rožňave.

Na konferenciu sa netreba prihlasovať. Finančné prostriedky na konferenciu sme získali z Ministerstva kultúry SR. Neplatí sa žiadne vložné. Zadarmo je i autobus na exkurziu, treba sa však vopred prihlásiť na mailovú adresu  gotickacesta@gmail.com, aby sme Vám rezervovali miesto v autobuse. Ak potrebujete ubytovanie, tak v Rožňave a v blízkom okolí (Krásnohorské Podhradie) je viacero penziónov, ked sa dá dobre a lacno ubytovať. Budeme radi, ak ostanete aj cez víkend a zúčastníte sa na sobotňajších sprievodných podujatiach, o ktorých budeme ešte bližšie informovať aj na tejto stránke. V nedeľu môžete navštíviť kaštieľ v Betliari, kde majú vždy nové zaujímavé expozície.

Cieľom konferencie je sprístupniť odborné poznatky z výskumov pamiatok širokej verejnosti, preto sa neobávajte prísť. Je to pre všetkých, ktorí majú záujem. Je to otvorené podujatie. Ak Vás zaujali z programu len niektoré prednášky, príďte si vypočuť len tie. V tomto termíne sú prázdniny, takže môže prísť aj študujúca mládež, ktorá má záujem o históriu a kultúrne dedičstvo.

Program konferencie je v samostatnom príspevku nižšie. Pokyny budeme priebežne upravovať a dopĺňať.

Ak potrebujete ubytovanie skúste tu:www.hotel-kras.sk/

 

Zatiaľ toľko. Tešíme sa na Vás!

 

 

—————

Späť